Perderisa karta e identitetit eshte me skadence me date, muaj dhe vit nuk ka sesi mos te marrin sherbim njerezit disa muaj para skadences.Ku i mblodhi gjithe budallenjte ne qeveri ky Rama. Ishte Tahiri alamet cuni kishe qef me pas ministri te brendshme ate kohe.Ne sherbim te njereVe ne te kohe. Tani eshte kthyere prap koha e rrumpalles.

1786

Ajo gjithashtu bëri të ditur se janë marë masat e duhura sa i takon çështjes së kartave të identitetit, duke pezulluar skadimin e tyre gjatë periudhës së karantinimit për shkak të pandemisë, si dhe duke i dhënë mundësi të moshuarve mbi 75-vjeç të pajisen me karta identiteti të përhershme, pasi duke vlerësuar dhe situatën e vështirë nga pandemia të moshuarit duhet të

Apliko më herët për t’u ripajisur me kartë ID, evito radhën”- bën thirrje ministria e Brendshme […] Perderisa karta e identitetit eshte me skadence me date, muaj dhe vit nuk ka sesi mos te marrin sherbim njerezit disa muaj para skadences.Ku i mblodhi gjithe budallenjte ne qeveri ky Rama. Ishte Tahiri alamet cuni kishe qef me pas ministri te brendshme ate kohe.Ne sherbim te njereVe ne te kohe. Tani eshte kthyere prap koha e rrumpalles. Rinovimi i kartave të identitetit, ministri Lleshaj: Verifikojini, ndryshe nuk do të merrni shërbime Ndër të tjera, ministri Lleshaj shtoi se institucionet do të kushtëzojnë dhënien e shërbimeve për personat që janë në muajt e fundit të vlefshmërisë së dokumenteve ndaj edhe i mëshoi apelit të tij për aplikimin e dokumentit. “Jam shumë i lumtur që lagjet e reja po ofrojnë lehtësira, që më parë ishin një andrallë e vërtetë për qytetarët. Radhë të tëra, dyndje në zyra, për pasaportat e reja dhe kartat e identitetit.

  1. Recruiting aboriginal students
  2. Vilka olika minnen vi har och vad som händer med minnet vid en demenssjukdom
  3. Byram healthcare
  4. Sveriges ambassad algeriet
  5. Hvordan tjene penger fort
  6. Ritningsmallar
  7. Hur lange finns man i belastningsregistret for snatteri

MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Teksa na ndajnë më pak se tre muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka aplikuar sot për kartën e identitetit në zyrën e Gjendjes Civile. Përmes një postimi në rrjetet sociale, presidenti iu bën thirrje qytetarëve që të verifikojnë afatin e vlefshmërisë pasi rinovimi i tyre është i Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka aplikuar mëngjesin e sotëm për kartën e re të identitetit në Njësinë 9, ku është e zgjedhur deputete. “Unë kam zgjedhur të jem në një nga zyrat në Njësinë Administrative Nr.9, ku të aplikoj për kartën e identitetit. Rinovimi i kartës së identitetit është një detyrë […] Një situatë e papreçedentë po ndodh me emigrantët shqiptar në Greqi. Problem është bërë rinovimi i kartës së tyre të identitetit. Duke qenë se ka skaduar afati prej 10 vjetësh të përdorimit të kartës, emigrantët kanë vetëm dy rrugë, ose të vijnë në Shqipëri, për të cilën do të harxhojnë shumë lek About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Meta rinovon kartën e identitetit, thirrje qytetarëve: Mos neglizhoni, thelbësore të votoni në referendumin historik të 25 prillit.

Fjalë Kyce: 25 prill bledi cuci id karta e identitetit ministri cuci rinovimi zgjedhjet Për t’u bërë pjesë e grupit "ARGJIRO" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Nga ky projektligj përfitojnë 150 mijë të moshuar. Ndërsa priten që t’iu skadojë afati 1.4 milionë kartave të identitetit, Ministria e Brendshme iu bën sërish thirrje qytetarëve që të aplikojnë. “Nëse ajo skadon në 6 mujorin e parë të vitit 2019, mos e lër për ditën e fundit. Apliko më herët për t’u ripajisur me kartë ID, evito radhën”- bën thirrje ministria e Brendshme […] Mjafton që individi të shkojë me kartën e identitetit në qendrat shëndetësore dhe sistemi i ngritur prej nesh verifikon nëse ai është i papunë, i punësuar, pensionist apo i një statusi tjetër.

Në zyrat e gjendjeve civile, ka nisur rinovimi i kartave të identitetit dhe pasaportave. Kjo pasi shpërndarja e kartave të identitetit nisi për herë të parë në vitin 2009 dhe sivjet mbaron afati 10-vjeçar i përdorimit të tyre.

Presidenti Ilir Meta u paraqit pranë zyrës së Gjendjes Civile në Njësinë Administrative nr.13 në Tiranë për të rinovuar kartën e identitetit.

Karta e identitetit rinovimi

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e Gjendjes Civile ku ka qendra aplikimi për karta ID dhe pasaporta, do të jenë të hapura edhe ditën e shtunë, 9 janar 2021. Ministria e Brendshme fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është paraqitur ditën e premte në zyrat e Gjendjes Civile në njësinë 13 në Tiranë, për të aplikuar për kartën e re biometrike të identitetit. Pas aplikimit, Kreu i Shtetit iu bëri një thirrje qytetarëve që të verifikojnë vlefshmërinë e “Kur na ndajnë edhe 86 ditë nga zgjedhjet e shumëpritura të 25 prillit 2021, ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve, të verifikojnë afatin e vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit. Rinovimi i tyre është i domosdoshëm”, shkruan Meta.
Jonas wenström nacka

ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë.

Rinovimi i kartës së identitetit është një detyrë e jona, e të Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021.
Download illustrator adobe

Karta e identitetit rinovimi saga för barn
ryska aktier
biokemisk analytiker lön
köpa arbetskläder på nätet
positivistisk ontologi

Pasaporta biometrike e skaduar. Karta e identitetit shqiptare. Fotokopje të dokumentave të mësipërm. Kur aplikantit i ka humbur pasaporta biometrike dhe karta e identitetit. Dokumentat per aplikim janë: Denoncimi i aplikuesit që ka humbur pasaportën biometrike dhe kartën e identitetit shqiptare të bërë në polici.

Lëshohet nga zyrat e Gjendjes Civile që janë nën varësi të Ministrisë së Brendshme. Formati aktual është elektronik dhe biometrik. Rinovimi i kartave të identitetit, OSHEE ofron sportelet për posterat dhe fletëpalosjet 04-01-2019 Kompania OSHEE ofron sportelet e saj të shërbimit të Kujdesit ndaj Klientit, në të cilat gjenden posterat dhe fletëpalosje me informacionet e nevojshme mbi procesin e rinovimit të kartave të identitetit që po implementohet nga Ministria e Brendshme.


Gunnar asplund library
ansökan om uppehållstillstånd för bosättning i sverige för barn under 18 år

“Kemi filluar një proces që do të zgjasë gjatë gjithë kësaj jave, për hapjen e zyrave shtesë, në bashkëpunim me kompaninë që prodhon kartat e identitetit në  

Nga ana tjetër, sikurse mësohet karta e identitetit në 3 muajt e fundit përpara afatit të skadimit nuk njihet në shumë institucione dhe banka, çka do të thotë se qytetarëve u lind domosdoshmëri rinovimi i saj. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe sot, datë 27 shkurt 2021. MB dhe DPGJC fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj. Në zyrat e gjendjeve civile, ka nisur rinovimi i kartave të identitetit dhe pasaportave.

Në zyrat e gjendjeve civile, ka nisur rinovimi i kartave të identitetit dhe pasaportave. Kjo pasi shpërndarja e kartave të identitetit nisi për herë të parë në vitin 2009 dhe sivjet mbaron afati 10-vjeçar i përdorimit të tyre.

Veçantë e Identitetit për grekët etnikë.

20:42 08/06/2020. 113 563 lexime. Share. Karta e identitetit ose pasaporta (për shtetasit e huaj Radhët e gjata për t’u pajisur me Kartën e Shëndetit është e paevitueshme, të paktën për herën e parë. Por rinovimi i Kartës mund të kryhet online. Procedurat nisin nga portali qeveritar ëëë.ealbania. al.